• Подання
  Подання
 • Розгляд і доопрацювання
  Розгляд і доопрацювання
 • Голосування
  Голосування
 • Оголошення переможців
  Оголошення переможців
 • До закінчення залишилось
  Планування і реалiзацiя
  Планування і реалiзацiя

Платформа профорієнтації "Потенціал" (на базі КМЦСССДМ) Брав участь

Доданий
08.07.2017
Номер
247
Освіта

Платформа спеціалізується на роботі як із підлітками, так і з дорослими, які прагнуть змінити свою професію, місце роботи.
У своїй діяльності ми виходимо із принципу від особистості через громадянина до професіонала, який було покладено в основу освітньо-розвивальної програми "Потенціал", учасниками якої є клієнти Київського міського центру соціальних служб у справах сім'ї, дітей та молоді.

Автор проекту
Бюджет
1 036 416 грн
Розрахунок бюджету
Район
Загальноміський
Адреса
вул. Олександра Довженка, 2, Київ

Опис

Проблема (передумови, обґрунтування необхідності реалізації проекту)

Проблема, яка стала поштовхом для створення цього проекту з'явилася не сьогодні. Заголовки у засобах масової інформації на кшталт таких: "За фахом працюють не більше 12-15% випускників"; "Близько 65% працюючих українців прагнуть змінити свою спеціальність" є вкрай розповсюдженими, а отже, є вкрай виразним свідоцтвом необхідності такого проекту як наш.
На наш погляд, однією з головних причин таких невтішних даних, є неусвідомлений вибір професії у підлітковому віці та/або відсутність прагнень, нерозуміння своєї професійної мети та життєвого призначення.

Посилання:
https://tsn.ua/ukrayina/za-fahom-pracyuyut-ne-bilshe-15-ukrayinciv.html
http://studway.com.ua/diplom-ne-dopomagaie/
http://news.finance.ua/ua/news/-/383089/skilky-ukrayintsiv-ne-pratsyuye-za-spetsialnistyu
http://vnz.org.ua/novyny/studentstvo/9750-troe-iz-pjaty-molodyh-spetsialistiv-ne-hochut-pratsjuvaty-za-spetsialnistju

Мета проекту*

90 підлітків пройдуть підготовку за програмою "Потенціал", 300 людей дорослого віку – профорієнтаційне тестування та відвідають заходи, 300 підлітків пройдуть тестування (у тому чилсі - представники груп-ризику), необмежена кількість подивиться запис просвітницьких відео, створених нашою командою.

Пропоноване рішення щодо розв'язування проблеми і його обґрунтування

Проект "Потенціал" є особливим, адже:
по-перше, ми пропонуємо безкоштовні курси для бажаючих приєднатися. Отже, ми зможемо охопити більшу кількість учасників, ніж приватні компанії;
по-друге, автором проекту виступає сертифікований спеціаліст з кількох міжнародно визнаних профорієнтаційних методик для різного віку, отже ми гарантуємо індивідуальний підхід кожному;
по-третє, ми пропонуємо комплексний підхід до роботи над профорієнтацією, який включає в себе як розвиток особистісних навичок, саморозуміння, збільшення та систематизацію знань про світ та конкретні життєво-необхідні навички, так і зустрічі із представниками різних професій, які є цікавими для слухачів. Особливу увагу ми зосередимо на діагностиці професійної спрямованості та особисту консультацію для кожного клієнта.

Для кого цей проект

Підлітки та дорослі люди, які потребують профорієнтації.
Основними учасниками програми "Потенціал", затвердженої експертною комісією НМЦ практичної психології та соціальної роботи ІППО Київського університету ім. Б. Грінченка є клієнти КМЦСССДМ.
Потенціал однієї людини - потенціал для всієї країни.

План заходів з реалізації проекту (роботи, послуги)

1. Підготовка приміщення та закупівля обладнання.
2. Пошук працівників та волонтерів.
3. Рекламна кампанія у навчальних закладах середньої та вищої освіти та мережі Інтернет.
4. Проведення освітньо-розвивальних курсів "Потенціал" для підлітків. // Проведення діагностики на професійну спрямованість для клієнтів різного віку, яких це зацікавить (детальніше дивіть схему, представлену у додатках).
5. Підбиття підсумків та результатів діяльності.
6. Продовження роботи центру у наступному бюджетному році.

Ключові показники оцінки результату проекту

Наш проект покликаний сприяти позитивним змінам як в економічній, так і у соціальній сферах, адже наявність професійної мети та бажання розвиватись в обраному напрямку, збільшить продуктивність праці та рівень задоволеністю життям.

За рік ми плануємо охопити близько 30 тис мешканців з яких 90 підлітків пройдуть підготовку за програмою "Потенціал", 300 людей дорослого віку пройдуть тестування, 300 підлітків пройдуть тестування та відвідають відкріті заходи, отримають професіограму (у тому чилсі - представники груп-ризику), необмежена кількість людей зможе подивить запис зустрічей та відео, створені нашою командою на каналі youtube.

Всі учасники офлайн роботи нададуть нам зворотній зв'язок у вигляді відповідей на питання розробленої анкети та оцінять ефективність роботи.

Інформація про співфінансування (співучасть) у проекті

*Автор проекту та група однодумців мають намір допомагати його розбудові всіма можливими ресурсами - забезпечення приміщення власними меблями та електронними приладами (частково); робота бажаючих на волонтерських засадах (як зустрічі із групами у якості професіоналів, так і надання додаткової допомоги - психологічної або юридичної консультації).

Ризики (перешкоди) у реалізації проекту, на які слід звернути увагу

Відсутність фінансування.

Приклади (кейси) схожих рішень

http://reinvent.platfor.ma/dizain-zhizni/

Автор проекту є автором електронної петиції до Київської міської ради, яка набрала більше 1000 голосів

Ні.
-

Співавтори проекту

ГО "Психологи без кордонів"

Фотографії

Відповідальні підрозділи

Департамент освіти і науки, молоді та спорту ВО Київради (КМДА)